Cyberbezpieczny Samorząd Powiatu Puławskiego
Nr umowy o powierzenie grantu: FERC.02.02-CS.01-001/23/1381/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024
Kwota przyznanego grantu to: 849 999,97 zł, w tym:
środki Unii Europejskiej: 714 000,00 zł
środki z budżetu państwa: 136 000,00 zł
Wkład własny: 63 978,03 zł
Całkowita wartość zadania: 913 978,00 zł
Termin realizacji projektu jest zgodny z założeniami regulaminu konkursu i będzie obejmował 24 miesiące od dnia zawarcia umowy powierzenia grantu nie później niż do 30.06.2026 r.
Celem projektu jest zwiększona ochrona przed atakami cyfrowymi, zwiększona świadomość i kompetencje pracowników, oraz kadry kierowniczej, zgodność z przepisami prawa, dostosowanie SZBI do obowiązujących przepisów, wraz z audytem Bezpieczeństwa Informacji zgodnym z przepisami w sprawie KRI, rozwój infrastruktury IT, rozwój kompetencji działu IT poprzez wykorzystanie specjalistycznego wsparcia, zwiększenie bezpieczeństwa procedowanych spraw obywateli (mieszkańców i przedsiębiorców), zwiększone zaufanie mieszkańców.
Zakres projektu: planowane jest wdrożenie w Starostwie dokumentacji SZBI i przeprowadzenie audytu KRI oraz ankiety dojrzałości dla Starostwa i Jednostek Podległych, szkolenia dla 300 pracowników Starostwa i jednostek podległych (200 kobiet i 100 mężczyzn) pod kątem podniesienia świadomości zagrożeń w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego i bezpieczeństwa informacji oraz przeznaczenie środków na systemy teleinformatyczne w tym: zakup serwerów, serwerów NAS, systemów NAC, urządzenia UTM, oprogramowanie do archiwizacji logów, oprogramowanie antywirusowe, urządzenia UPS do serwerowni i stacji roboczych, oprogramowanie do inwentaryzacji sieci, system zbierania logów, wymiana punktów dostępowych, zakup przełączników.
Projekt realizowany będzie w Starostwie Powiatowym w Puławach oraz w Jednostkach podległych tj.: Powiatowym Zarządzie Dróg(PZD),Powiatowym Centrum Rozliczeniowo Księgowym(PCRK), Powiatowym, Centrum Pomocy Rodzinie(PCPR), Zespole Kształcenia Zawodowego (ZKZ), Zespole Szkół nr 1(ZS1). Działania Wnioskodawcy wynikają z konieczności podniesienia odporności na zagrożenia cybernetyczne, zgodnie z priorytetami określonymi przez Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy.
Projekt podzielany jest na zadania:
Zadanie 1 - Usługa doradcza wsparcia w ramach obszaru organizacyjnego.
Zadanie 2 - Usługi realizowane w ramach obszaru organizacyjnego polegające na przeprowadzeniu audytów i aktualizacji SZBI w Starostwie Powiatowym oraz utworzeniu Ankiet dojrzałości we wszystkich Jednostkach.
Zadanie 3 - Dostawy z obszaru technicznego - Zakup sprzętu IT, dostawa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych na potrzeby Starostwa Powiatowego i Jednostek podległych.