Aktualności

Puławscy laureaci Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski nagrodzeni przez starostę

Rowerzyści
Data publikacji: 12 lipca 2024
Serdecznie gratulujemy puławskim laureatom Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski "Aktywne Miasta". Jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Słowa wdzięczności kierujemy także do wszystkich osób, które aktywnie uczestniczyły w rowerowym konkursie. To dzięki Wam Puławy zdobyły zaszczytne 2. miejsce w kategorii open oraz 1. w kategorii miast do 50 tys. mieszkańców. Mając na uwadze wsparcie prowadzonych przez Miasto Puławy działań, starosta puławski Teresa Gutowska nagrodziła dziś rowerzystów i grupy, które "wykręciły" dla Puław najwięcej kilometrów. Dodatkowo nagrodzono laureatów z grupy Powiat Puławski.

1. miejsce w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w mieście Puławy w kat. grup zdobyła Puławska Grupa Rowerowa. Na podkreślenie zasługuje fakt, że rowerzyści z PGR przejechali łącznie, blisko 111 tys. km.  2. pozycja przypadła grupie ogólnej. 3. miejsce zajęło I LO im. ks A.J. Czartoryskiego w Puławach. Rowerzyści z I LO przejechali łącznie prawie 33 tys. km.

3. miejsce w kat. open i  1. miejsce w kat. kobiety w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w mieście Puławy zdobyła Urszula Jopowicz. Warto dodać, że Ula zajęła 5. pozycję w Polsce wśród wszystkich startujących w rywalizacji kobiet. Pokonany przez nią dystans to 4 609,83 km.  2. miejsce wywalczyła Katarzyna Mazurek. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Kasia zajęła 12. pozycję w Polsce wśród wszystkich startujących w rywalizacji kobiet oraz 2. w swojej kategorii wiekowej, a pokonany dystans to 3 770,89 km.  3. miejsce przypadło Bożena Grzeszczyk. Pokonany przez Bożenę dystans to 3 186,33 km.

1. miejsce w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w mieście Puławy kat. open oraz kat. mężczyźni zdobył Paweł Ozi (Ozimek). Pokonany dystans to 5 002,49 km.  2. miejsce w kat. open oraz kat. mężczyźni wywalczył Kamil Wydra. Pokonany dystans to 4 762,64 km.  3. miejsce "wykręcił" Andrzej Walasik. Pokonany dystans to 4 014,19 km.

W grupie Powiat Puławski w kat. kobiety 1. miejsce zdobyła Maria Gawrylak, przejeżdżając dystans 2 555,55 km.  2. lokatę zdobyła Iwona Wiesztal, pokonując dystans 2 240,28 km. Zaś  3. pozycję wywalczyła Małgorzata Wenerska za dystans 1 201,05 km.

1. miejsce w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w mieście Puławy w grupie Powiat Puławski kat. mężczyźni zdobył Dawid Siwiec. Pokonany dystans to 2 673,79 km. 2. miejsce wyjeździł Andrzej Wenerski. Pokonany dystans to 1 769,37 km. Miejsce  3. na podium przypadło dla Roberta Noworolnika. Pokonany dystans to 1 352,03 km.

Za społeczne zaangażowanie oraz aktywność w organizacji i propagowaniu udziału rowerzystów z miasta Puławy w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski nagrody starosty otrzymali: Tomasz Szymański, Grzegorz Furtak i Artur Soleniec.

Poszczególne nagrody w imieniu starosty puławskiego Teresy Gutowskiej wręczyli wicestarosta Piotr Rzetelski i członek zarządu Łukasz Skowyra.

Wielkie brawa dla wszystkich rowerzystów!