Aktualności

Uczniowie z SOSW W Puławach najlepszą drużyną w biegu Zielonych Sznurowadeł

Uczniowie z  SOSW W Puławach najlepszą drużyną w biegu Zielonych Sznurowadeł
Data publikacji: 17 marca 2017
12 marca 2017 roku odbył się już po raz trzeci Bieg Zielonych Sznurowadeł organizowany przez Fundację Bezmiar. Chętnych do udziału w biegach na dystansie półmaratonu i 5 km zgłosiło się 600 zawodników z całej Polski. Na starcie nie mogło zabraknąć uczniów z SOSW w Puławach, którzy każdego roku uczestniczą w biegach zielonych sznurowadeł.

Grupa startowa w biegu na 5 km liczyła w tym roku 266 biegaczy. Najmłodszy zawodnik Karol Kluziak na metę dobiegł IV. Najszybszym Puławianinem został Karol Sieńczyk. Debiutujący w zawodach Michał Więsztal pokonał metę jako 23. SOSW w Pułwach zostało także najszybszą drużyną na tym dystansie, pokonując  drużyny  z Lublina i Radomia.  Sukcesy te cieszą tym bardziej, że podczas biegu zielonych sznurowadeł prowadzona była akcja charytatywna, podczas której zbierane były kosmetyki i środki higieny osobistej dla uczniów i uczennic ośrodka mieszkających w internacie. Po dekoracji zwycięzców, prezes fundacji Maryla Miłek przekazała oficjalnie zebrane środki reprezentacji uczniów.

Tekst i foto: SOSW w Puławach